| ISOtech a întrebat:

Atunci cand postez un articol pe un site wordpress cum aleg categoria in care sa se duca.Am creeat categoriile insa articolul nou creeat se duce doar intr-o anumita partitie, mai exact cea cu care vine site-ul. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| lety93 a răspuns:

Ai in partea dreapta titlul publica in care ai cateva date despre publicarea postarii-sub ai titlul categories in care trebuie sa iti apara numele categoriilor tale -inaintea fiecarei categorii apare o casuta - apesi pe casuta categoriilor in care vrei sa apara postul si gata(sub asta ai categoria Tags -astea le scrii cu virgula intre ele si dai adauga)-cand ai terminat de scris postul dai publica si gata

2 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Atunci cand scrii / editezi articolul, ai undeva in dreapta sectiune "Categories" ("Categorii"); trebuie sa bifezi acolo categoria care te intereseaza si sa debifezi categoria default.

| ISOtech explică:

Ms mult dar la mine mai era o chestie.Nush daca ai vz in dreapta sus cand dau sa creez un articol nou ai acolo optiuni pagina si eu am vazut ca nu era si optiunea sa imi apara si categoriilerolling on the floor. Orcum mersi de raspuns!