| Federer10 a întrebat:

Autorul se exprima in mod indirect prin intermediul personajelor si al actiunii este trasatura a genului epic?
Dau fundita pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
| redhead13 a răspuns:

Da

3 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Da! Dar daca zici de examen, mai trebuia sa scrii : Autorul isi exprima in mod indirect gandurile, ideile si sentimentele cu ajutorul actiunii si al personajelor precum :... In ori ce caz, BAFTA!

| Seby52 a răspuns:

Definitie : Opera epica este opera literara sau in versuri in care autorul isi exprima in mod INDIRECT gandurile, ideile si sentimentele cu ajutorul actiunilor si personajelor.
Funda?

| AndFoc a răspuns:

In genul epic autorul isi exprima sentimentele in mod indirect prin intermediul actiunii si al personajelor. Funditabatting eyelashes?