| Florazul15 a întrebat:

O fusta cu elastic care îmi vine prea mare în talie dacă o duc la croitoreasa o poate micșora în talie?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O strică, nu toate croitoresele se pricep, asa ca daca, mai ai bonul du o inapoi si i ati alta dar probeaza o inainte sa o cumperi

| ReddY25 a răspuns:

Da,desigur

| ValentinMihai78 a răspuns:

Strânge elasticul. În spatele fustei, desfaci cusături puțin, te măsori, apoi strângi elasticul și măsori fusta după ce strângi elasticul. Să fie mai mic cu 1-2 cm decât măsură ta, căci se lasă în timp.

| popapopica a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Depinde cum e prins elasticul. Daca e cusut de material nu poate face ceea ce spui tu.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru popapopica):

Dacă e cusut de material trebuie să meargă la o croitorie.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Da, sigur se poate

| popapopica a răspuns:

Sigur ca poate. Strange elasticul.
Croitoreasa stie mai bine ce face decat ai putea face tu acasa.