| Andrei9 a întrebat:

Aveti idee de vreo costumatie de banchet (sf. clasa a 8-a) in care sa am neaparat o camasa neagra? (adica bluci, ce culoare, pantofi nu stiu de care etc, etc laughing)) )

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Îmbracă-te la costum dacă te simţi bine în el. Dacă nu, ia o pereche de blugi şi o cămaşă bleu.
Distracţie plăcută!

| al3xtheb3st a răspuns:

Nu merge la costum asta iti zic pentru ca te va face sa pari prea serios iti recomad niste blugi negri sau gri si pantofi negri insa nu chiar cum sunt cei de la costum putin mai lejeri ai putea purta si un sacou gri sau colorat sau chiar si negru care te prinde mai bine cam asta e tot

| Anca2999 a răspuns:

Wow. ai nevoie de ajutor laughing, zici camasa neagra incearca la camasa asta neagra niste pantaloni negrii sau gri (inchis sau deschis nu conteaza) ori crem deschis nici de cum blugi...totusi.Daca ai de gand sa iei doar pantalonii cu camasa fara sacou sau altceva..incearca sa indoi manecile la camasa pana la jumatatea antebratului si sa asortezi cu un papion (se poarta, nu incerca cravata pentru ca o sa te imbatraneasca...) papion de culoare alba sau gri ori crem, in orice caz nu negru. Pantofi, incearca niste pantofi simpli, clasici de barbati laughing Casual in orice caz.
Daca ai de gand sa iei sacou peste camasa poti s-o indoi oricum sau nu, cum vrei tu iar daca iei sacou alege o culoare la fel ca pantalonii si nu uita de papion :*batting eyelashes

| Dutsii a răspuns:

Colegii mei au avut blugi albaștri sau pantaloni negri și o camașă cu mânecă scurtă(diferite culori), teniși sau adidași...monentul contează mai mult decât ținuta big grin funda?

| andreea5elena a răspuns:

Vrei neaparat camasa neagra?

| andreea5elena a răspuns:

1). ti-ai putea lua niste blugi negri un sacou albastru inchis sau negru, o camasa alba cu maneca lunga pe care poti sa o rasfrangi pana la cot sau dupa cot si cu un papion negru. Pantofi de piele intoarsa cu siret albastri inchis sau negrii, in functie de culoarea sacoului happy
2). O pereche de pantaloni bej cu o camasa bej, sacou negru sau albastru inchis, papion sau cravara (dupa alegere) pantofi piele intoarsa cu siret happy sprer sa iti fie de folos. Dai funda?