| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-a zis contabila la scl, ca mi se pun banii de liceu pe card, si am semnat niste hartii, acum mai trebuiesa astept si dupa cardul ala o luna?
Cine imi explica cum se foloseste cardul, si daca pe el o sa-mi bage numai banii de liceu, sau si alocatia (am 18 ani)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa astepti o luna, normal in 5-10 zile ar trebui sa-l primesti. Cu cardul poti sa scoti banii de la orice bancomat, cel mai bine de la un bancomat al bancii care a emis cardul deoarece comisionul este mai mic si poti plati cumparaturi la magazinele unde se accepta plata cu cardul. Daca ceri poate sa-ti puna si alocatia pe cardul respectiv. Numai bine!