| Sevilla a întrebat:

Lucrez la o firma de paza iar in luna mai spre sfârșit am semnat niște hârtii de la o banca prin care firma sa-mi facă card fără a mai fi nevoie sa ma duc eu la ei, asa a procedat cu toti angajații. Astfel și acum in Octombrie când ii întreb de card spun ca "inca nu sunt gata". "Contabila e de vina" abureli!
La ce sa ma astept? Adica ar trebui sa ma duc la banca sa întreb?
DAU MARE FUNDA!

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Tu ai citit ce ai semnat?
Sau doar ți-au spus ei că e pentru card?

| Sevilla explică (pentru Hammurabi):

Erau hârtii pentru card, asa Imi amintesc pentru ca m-am uitat atunci pe ele.

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la banca unde au contractul firma ta de paza iar daca aia dau din umeri daca ii intrebi inseamna ca nu s-au trimis actele acolo de la firma si daca e asa trebuie sa mergi si sa vorbesti cu contabila de la firma sau cu patronul!

| Sevilla explică (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Ei aunt firma de la București, veniți aici la mine in județ. Și contabila de altfel e tot la București. M am gândit sa dau o fuga la ghișeul băncii de aici din județul meu pentru alte informații. Pe mine ma frământa altceva, de ce nu clarifica situația odată?

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns (pentru Sevilla):

Pai e cum am zis in primul raspuns daca nu zic nimic inseamna ca nu s-au trimis actele la acea banca sau mai e posibilitatea ca cei de la banca sa nu fi facut nimic cu ele dar ma indoiesc de varianta asta dar nu se stie! Eu recomand sa mergi la banca si sa vezi ce s-a intamplat iar daca cei de la banca nu stiu nimic atunci mergi si vorbeste cu patronul sau contabila din firma!