| Dni_Ined_1996 a întrebat:

Bai oameni buni, nu are treaba Vodafone ul cu Orange ul sau cu cosmote ul... daca faci un abonament la Telekom si nu il plătești, iar apoi te duci la Vodafone si iti iei un telefon in rate nu te gaseste in nici o bază de date! De ce vorbiti daca nu stitilaughing)? Deja la voi faceti pușcărie pentru un telefon!

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da subscriu, una dintre fostele mele iubite, a scos de la abonament o data un telefon, si nu a mai platit, acum...a trecut vreo 4 5 ani de cand a 'uitat' de el, si cand a incercat sa isi faca un abonament, de data asta PE BUNE.Au spus ca daca pune 4 milioane bani cash ii face, daca nu, nu laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa iti place tie sa crezi nu?

Exista o baza de date comuna intre operatori. Se numeste Preventel si are fix acest scop sa se apere intre ei de client rau platnici.

gasesti informatii despre acesta baza de date si pe site urile telekom, Vodafone

http://telekomro.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/465/related/1
https://forum.vodafone.ro/......td-p/90372

ba chiar scrie si in termini si conditii de la Orange

https://www.orange.ro/......rsonal.pdf

| Ineys a răspuns:

Adica tu vrei sa spui ca poti sa iei un telefon in rate de la Vodafone si sa nu-l mai platesti? O sa te execute silit.
Sper ca nu ai zis cumva ca poti face abonament la Telekom si sa-ti iei telefonul de la Vodafone cu vreo legatura intre aceste 2 fapte.

| cfrtobias a răspuns:

Poate vand oamenii telefon si platesc dupa factura si dau bani in plus laughing