| Juliiia a întrebat:

Bunã! Zilele urmãtoare fac o cãlãtorie cu avionul companiei Wizz Air, am achiziționat bagaj de calã(23 kg) dar aș vrea sã știu cât se plãtește în plus dacã depãșești cu câteva kg?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe site-ul lor, nu scrie, ca nu sunt fraieri. Dar, in general costa destul de mult.
Mai convenabil e sa schimbi greutatea bagajului cand faci checkinul online. Se poate si platesti o diferenta, nu prea mare, intre bagajul de 23 si cel de 32 kg.

1 răspuns:
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Nu platesti nimic in plus.Am patit-o eu.M-au pus sa sortez din lucrurile din bagaj si sa le bag in cel de mana. Daca nu, sa le arunc pur si simplu.