| BiaBubulina a întrebat:

ajutati-ma sunt disperata crying mi-am pierdut telefonul, in casa, si nu-l mai gasesc de nicio culoare. am cautat in fiecare coltisor al casei dupa el si nimic.tocmai trebuie sa-mi iau tel nou si cum o sa mai aiba parintii mei incredere in mine crying ajutoor. funda spuneti-mi unde lati gasit voi pe al vostru cand lati pierdut

Răspuns Câştigător
| Laura_2393 a răspuns:

Dacaeste deschis incearca sa suni de pe alt telefon. Daca nu incearca sa te calmezi si sa-ti aminteti ce ai facut in ziua respectiva inainte de a observa ca ai pierdut telefonul. O ultima solutie ar fi sa cauti peste tot, sa iei fiecare metru patrat din casa la cautat. Succes!

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca probabil ti l-au furat ori l-ai uitat la cineva. Eu il am in buzunar sau pe mobila de langa patul meu.

| Afdsa a răspuns:

Păi eu când îl pierd în casă, sun de pe alt telefon şi aud unde sună si îl găsesc, înţelegi tu.laughing

| MeoKidu a răspuns:

Bună!
Ce zici să te suni de pe un alt telefon?
Noi nu avem de unde să ştim locurile casei tale tongue
Succes!

| Bibuşca a răspuns:

Poti sa ia telefonul parintilor si sa suni si cand iti auzi telefonul il vei gasi

Răspuns utilizator avertizat
| MarinaElena a răspuns:

Buna.Si eu mi-am pierdut tlefonul tot in casalaughing si pentru a-l gasi m-am sunat dupa telefonul surorii mele si am rezolvat treababig grin.Deci suna-te dupa telefonul altcuiva.

Succes!
Sper sa il gasestiwinkingthumbs up.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Pai este foarte dureroasa aceata situatie si ai noroc ca mi s`a intamplat si miesad pai nici eu nu le-am zis mamei si tatei pentru ca nu imi mai luau altul pentru ca nu mai aveau incredere in mine exact ca tinestraight face
am incercat sa strang tot prin casa sa aranjez chiar totul si totul si pana la urma l`am gasitsad
faza najpa era ca era si pe silentios si nu puteam sa imi dau un bip de pe tel mamei ca sa vad unde ewinking
dar in orice caz incearca sa iti dai un bip de pe telu` cuiva si asa il vei putea gasi mai usorwinking
sper ca te-am ajutat daca dap astept funditahappy

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Nu ai incercat sa suni pe numarul tau? desigur daca nu este la silentios. Succes in cautare. mai incearca o data si adu-ti aminte unde ai fost cu el...

| Ramonika_5243 a răspuns:

Eu una l-am gasit odata in sifonierrolling on the floor...da-mi nr tau pe privat ca sa te sun...si poate il gasesti p.s. doar daca e cosmotebig grin

| Myuu a răspuns:

Eu cand l-am pierdut pe al meu in casa am sunat de pe telefonul surorii mele pe al meu si l-am gasit.

| fresHZoNe a răspuns:

Suna-te de pe un alt telefon pe numarul tau si vezi unde suna. trebuie sa il gasesti.

| Zulffy a răspuns:

Cauta pe la canapele, prin pat, pe sub canapele si fotolii, si in geci. Daca nu il gasesti incearca sa suni la el de pe alt telefon.

| Lexiiii a răspuns:

Pai ai incercat sa suni de pe alt telefon pe al tau? Eu una nu prea imi pierd telefonul il tin dupa mine sau undeva la vedere.Pai vezi sub pat, in dulapul cu haine poate e intr-o pereche de blugi.
Alceva nu stiu.thinking

| asdfghjklș a răspuns:

Incearca sa te suni de pe alt telefon.

| razvanel112 a răspuns:

Phai. cam grea chestia asta... straight face nu cred cal pierzi asa usor in propria casa. incearca sal suni si daca e inchis e posibil sa il fi scapat in wc nu se stie niciodata eu am patit-o laughing)... sa-u poate ti l-a luat cineva. vreun pr coleg sau cineva care a fost la tine. nu se stie niciodata. am patit si o sa-mi ia un pr telefonul si nici acum nu mi al dat dar nu mai sunt pr cu el straight face
Bafta si sper sal gasesti :*

| LoryIsNotFunny a răspuns:

Incearca sa suni pe nr. tau de telefon de pe telefonul altui prieten... asa il vei auzi si il poti gasi happy sper ca ajuta eu asa il gasesc

| iiKido a răspuns:

Eu,am invitat cati-va prieteni la mine si m-au sunat.asa l-am gasit pe al meu.

| Mariusik97cj a răspuns:

Pai poti te suni de pe alt numar (asta daca nu iti e telefonul pe silent)

| Eu_3191 a răspuns:

Iati un alt telefon si sunate pe tine si de unde se aude sunetu kauta acolo big grinwinking bafta

| lookysim a răspuns:

Pai l-ai lasat probabil intr-o haina pe care ai dat-o jos sau intr-un loc in care ai primit un apel sau un mesaj, cum ar fi bucataria sau ceva, si nu te-ai gandi sa il cauti acolo. E pacat ca la astfel de intrebari nu prea putem ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am pierdut sub birou.
Ps:Suna-te de pe fix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna si u dupa alt nr pe nr tau si poate il auzi.bninteles daca nu era pe silentios.dar esti siguta ca l-ai pierdut in casa? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sunat un prieten sa-mi dea un bip.si l-am gasit dupa sunetul de apel.sau m-am sunat singur de pe fix.si l-am gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te suni pe tine de pe alt telefon happy
Telefonul tau va scoate zgomotul ala si il vei auzihee hee
Daca nu il gasesti in casa cauta-l pe afara sau la scoala ( tot sunandu-te de pe alt tell il imprumuti la scoala unei colege )
Cauta in geanta de scoala, peste tot!
Sper ca te-am ajutat
Bafta kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macr un inteligent sau un folositor meritam si noi...

| Molohul a răspuns:

Sub pat laughing

| Ralluka_6947 a răspuns:

Pai daca la`i pierdut in casa suna`te de pe alt telefon si asa il gasesti ...eu de obicei il pierd prin asternuturi laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| Bogdan1495 a răspuns:

Buna. intra pe mess, zi-le prietenilor care au numarul tau sa te sune si asa o sa iti auzi telefonul pe unde e.hee hee