| anonimul_4246 a întrebat:

Buna am 15 ani si vreau sa slabesc! ceva sfaturi

Răspuns Câştigător
| Marius_1486 a răspuns:

Nu am sa incep sa iti dau sfaturi gen tine dieta sau nu mai manca, dar daca vrei sa slabesti trebuie sa facu putin efort ...de exemplu eu vara trecuta ma ingrasasem putin si am zis ca vreau sa slabesc (dar si sa fac ceva patratele) asa ca am inceput prin a nu mai manca seara si in fiecare dimineata alergam cate 30 de minute prin parc la inceput dupa care o ora, doua cat puteam si in fiecare zi faceam acest exercitiu http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 la inceput a fost mai greu dar m-am obisnuit ...eu inca fac acest exercitiu dar si altele pentru a ma mentine in forma

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Incerca ceaiul verde( nu depasi cantitatea de 3 cani pe zi, si bea-l dimineata pentru ca are cofeina si s-ar putea sa ai insomni dupa aceea), e foarte bun pentru sanatate si e bun si pentru slabit. e bun si capsule cu ceai verde.

| MloveM a răspuns:

Dimineata consuma multa fibre. Fibrele solubile imbunatatesc curatarea colonului, astfel prin consumul de fibre de dimineata iti vei regla procesul de digestie. Flugii de ovaz de exemplu sunt foarte bogati in fibre si in vitamina B. Aceasta iti va intari sistemul nervos si o sa te pregateasca pentru o noua zi stresanta de munca. Daca mai adaugi si un pahar de suc de portocale ( daca ai timp sa iti faci repede un fresh este excelent) atunci vei aduaga si un aport de vitamina C esential apararii organismului si vei avea energia necesara sa incepi ziua.