| MelaniaElena a întrebat:

Am abonament la RCS&RDS de foarte multa vreme si as dori sa-mi iau si stick-ul de internet oferit de ei cu 15 ron pentru a avea net si in afara casei ( voi pleca la tara si am nevoie de internet ), insa mi s-a spus ca s-ar putea ca internet-ul sa nu mearga in zona aceea. Intrebarea mea e urmatoarea : Daca nu va merge, de unde pot lua un stick de internet fara abonament care sa aiba, totodata, un pret rezonabil? Multumesc :*

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, de ce trebuie sa-l cumperi?
Si eu am abonamentul la ei si mi-au dat stick-ul, la cerere, fara sa platesc pentru el.
Dezavantajul e ca, pe stick, ai trafic limitat si merge foarte greu.
Intereseaza-te daca in zona unde vei sta, la tara, nu exista cineva de la care sa poti lua net wireless.

| MelaniaElena explică (pentru ardnaxur1961):

Da, stiu ca imi poate da stick-ul (dar cu 15 ron, trafic nelimitat), insa mi-au spus ca nu garanteaza ca va merge internetul datorita faptului ca nu cred au antene RDS in zona in care trebuie sa merg. Wireless acolo? Singurul wireless care exista acolo e la cam 1 km distanta de casa unde voi sta oh go on

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru MelaniaElena):

Adevarul e ca astia de la RDS stau rau de tot cu semnalul si la stick, si la telefonul mobil. Fi-meu e in Iasi, gogeamite orasul si, la telefon, are semnal doar intr-un singur loc din camin...cam pe 15 cmp. Cat despre stick, vai mama lui de net pe stickul ala; il foloseste numai la urgente maxime.

| figaro a răspuns:

Uita-te daca Orange are acoperire in aceea zona, iti iei un stick si o cartela de la ei. Bafta.

| ElecktroFloweR a răspuns:

Ca adaugare la raspunsul lui figaro, pentru un stick de la Orange platesti lunar, depinde ce abonament iti faci, nu exista unul pe care doar sa il cumperi, desigur doar cel de la RDS pe care il am si eu dar merge doar daca ai acoperire si merge foarte greu. Cei de la Vodafone au un stick de internet destul de bun dar bineinteles cu abonament, eu le-am incercat pe toate pentru ca si eu oscilez intre tara si oras. Succes in continuare!

| MelaniaElena explică (pentru ElecktroFloweR):

In regula, am inteles, multumesc :*