| 19761970 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor, va rog.Am primit 2 emailuri in care mi se comunica ca ma m logat pe facebook,(cu data,ora, ip...) din 2 orase diferite din tara...acest lucru nefiind posibil.Nu mai pot sa ma loghez, imi cere sa mi schimb parola. Exista vreo posibilitate ca contul meu sa fie spart? chiar se poate? sau exista si o alta explicatie?

6 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Da,exista aceasta posibilitate, mai ales daca spui ca nu te poti loga. Totusi, avand acces la email-ul pe care ai facut contul este foarte simplu sa schimbi parola, deci ce mai estepti?

| Seby90 a răspuns:

Daca ai ip dinamic, si chiar si la cel static, se poate creea un conflict. (Eu am logare via mesaje prin telefon, si totusi imi mai arata din cand in cand ca ma loghez din Bucuresti). Ei se bazeaza pe un soft care 'localizeaza' ipul, dar deseori da eroare, pentru ca nu e foarte corect. Cred ca nu ai de ce te teme, dar ca sa fii sigur, schimba parola, cel mai bine.

| stapanullumii a răspuns:

Sigur link-ul era de fishing, ai introdus vreo data in pagina care ducea din link-ul primit in mail?

| Youkillme a răspuns:

Nici nu stiu poate cineva mai are asa un eamail daca nai dovdit sa pui poze ori ceva de genu nu trebuie sa te sperii, sau apasau butonul" ai uitat parola" si schimbatio! succes funda?

| DeianVendetta a răspuns:

Sper că nu ai accesat link-ul din acel mail. Îți poate virusa calculatorul, sau îți poate fura date de acces pe diverse site-uri.

| Viviene a răspuns:

Mai mult ca sigur ca cineva ti-a furat parola, sau poate ai dat tu cuiva parola. Schimba imediat parola.