| Jack2726181818 a întrebat:

Bună, am o întrebare mai complicata pentru cei care știu, am venit de o săptămână în Germania la cineva, am fost, m-am angajat, fara sa fiu amelduit, cel la care stau acum vrea sa ma dea afara. Ce pot face în cazul în care nu îmi găsesc chirie deși eu muncesc cu acte în regula?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei hainele si te duci la un hotel sau motel, daca te da afara, daca nu ai acte legale de chirie acolo, atunci esti ilegal si el poate sa cheme Politia, ca sa te dea afara imediat.
Nu ma refer la acte de munca legale, ci la CHIRIA legala, cu acte in regula.

Nu inteleg cuvantul "amelduit" ca nu exista in limba romana si nu stiu ce vrei sa spui cu el.