| mihdeflau a întrebat:

Buna.Am o problema, astazi am incercat sa deschid un fisier cu un program neadegvat(metoda open with) si mi s-au schimbat toate icoanele de pe desktop (cu exceptia cosului de reciclare) si din bara de start(acum mi se deschid cu programul respectiv).Cum le fac inapoi?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi pe o iconita, apesi right click, apare un meniu, din care selectezi proprietati.

De acolo, o sa iti apara o fereastra. Pe fereastra aia ai un buton care scrie Change. Apesi pe ala si selectezi din lista ce program vrei.

| manuel72 a răspuns:

Cel mai simplu e sa mergi la panoul de control, dai la recovery sistem si-l intorci cu cateva zile in urma si ai rezolvat problema.