| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema : ma enervez usor. cateva exemple:

- mergeam cu o prietena pe strada si era acolo o fata ( tiganca dinaia ) si cica trec pe langa ea si imi face ' bau" asa foarte enervant laughing m-am enervat de era sa ii trag una ...credea ca ma poate speria laughing ce copchil. x(

- cand se blocheaza calculatorul si merge greeuuu. dau cu pumnii in masa laughing si ma enervez normal.

- cand ma piaptana cineva sau cand ma trage cineva de par.

- cand stau prea mult in picioare si simt intepaturi pe acolo laughing

-cand mi-e foarte clad

-cand nu gasesc ceva laughing

-cand mi s-a promis ceva si s-a anulat. ( doar cateodata ma enervez)

- cand ma sacaie cineva la telefon sau cand suna in continuu!

etc laughing ma enervez din multe.

Ce exercitii sa fac sau ceva de genul? fara pastile etc laughing

-

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Am niște trucuri care te-ar putea ajuta. Dar cred că e doar o stare trecătoare, te enervezi după ce s-a întâmplat ceva rău sau neprevăzut. În primul rând trebuie să te controlezi. Să te gândești de două ori înainte să spui ceva. Fiecare are felul lui de a fi, și trebuie să ne acceptăm așa cum suntem! Când te enervezi, încearcă să inspiri adânc și să numeri până la 10. Sau să inspiri adânc și să expiri cât poți de încet. Dacă starea aceasta va mai persista, încearcă niște exerciții de yoga! Găsești pe net diferite feluri de exerciții! Pa pa!

8 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Numai tu poti sa incerci sa te controlezi, sa bei ceaiuri care te calmeaza. gandeste-te ca in ritmul asta, in cativa ani o sa ai probleme cu inima de la atatia draciwinking ce alt motiv mai bun iti trebuie ca sa incerci sa te controlezi?

| mihaibrasov a răspuns:

Trebuie sa te linistesti autopedepsindu-te... adica dupa ce te enervezi pui 10 lei intr-un borcan. sa vezi cati bani aduni.

| Cretaker a răspuns:

Adrenaline Shot™

| TipulVerde a răspuns:

Nu ai coffee shopuri la tine in oras? big grin

| IrinaAndreea a răspuns:

Si eu ma enervez destul de repede si pentru toate prostiile, asa ca stiu cum e. De fiecare data cand iti vine sa te enervezi, concentreaza-te asupra unei imagini sau idei relaxante, de exemplu tu pe un sezlong in Hawaii sau orice te face pe tine sa te simti mai bine. Trage aer in piept si gandeste-te ca nimeni si nimic nu merita sa te faca sa-ti pierzi buna dispozitie. Succes si cat mai multe zambete! big grin

| ELD a răspuns:

Asa sunt si eu...incearca sa te abtii cand vrei sa tipi sau sa darami ceva.[cine vorbealaughing]pa pa!

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Pfoai mama am si eu aceeasi problema.eu una nu cred ca exista antidot``laughing...adica cand sunt nervoasa la fel ca tine, dau cu pumnii, cu picioarelestraight face nust ce amlaughing) uneori pur si simplu arunc cu ceva prin camera. dar tare asastraight facethinking mie una imi convinelaughing) numai ca asta deranjeaza si in relatia cu prietenul meu...numai ca atunci incerc sa strang din dinti si asta uneori mergebatting eyelashesps. s: sa strangi din dinti cu gura inchisalaughingbig grin

| Princess_7414 a răspuns:

Si eu am aceeasi problemalaughing. Incerc sa ma calmez gandindu-ma la ceva frumos, relaxant. Sau dau muzica in blana si fac curatenielaughing...ma ajuta cat de cathappy