| crisag a întrebat:

am o problema si anume cand descarc o imagine de pe internet se descarca la dimensiune mica de exemplu daca o poza are 1280x800 in calculatorul meu se descarca cu 284x177!\Ce pot face sa se descarce la dimensiunea normala?

Răspuns Câştigător
| Claudiu1905 a răspuns:

Pana nu vezi pe ecran imaginea la marimea ei (sau chiar mai mare daca ai zoom pe browser), n-ai cum sa o descarci. Daca esti pe google dai click pe "view image", daca esti pe un site dai click pe imaginea mica si ajungi la imaginea normala

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Clic dreapta și alegi „Save link as..." NU „Save image"! că prin a doua variantă salvezi doar „timbrul".

| NAT0 a răspuns:

Când o „descarci" o descarci, drag+drop pe desktop sau click dreapta+salvare?

| crisag explică (pentru NAT0):

Da cu ambele tot la dimensiune mica se descarca