| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am o prietena(iubita) foarte draguta si ea mi-a spus sa ne sarutam, si eu am spus la fel. Oare pot ca la 12 ani sa ma sarut cu o fata? Va rog nu ma enervati si dadeti-mi raspunsuri bune si sigure

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cine te enerveaza? La 12 ani trebuie sa vorbesti frumos, pe acest site sunt si oameni care iti pot fi parinti sau chiar bunici si nu se cuvine sa vorbesti asa.La varsta ta trebuie sa ai alte prioritati, sa inveti, sa citesti o carte... daca vrei poti saruta o fata, dar in limita bunului simt, altfel fata iti da papucii si atentie la modul de exprimare.

| Deea a răspuns:

Da potiwinking
eu la 13 ani m`am sarutat prima oara cu un baiathappy
Si nu am patit nimicwinking
si pentru celelalte comentari d dinaintea mea:e doar un sarut lool ce mare lucruwinking
dar ai grija sa nu faci mai mult... sper ca intelegi la ce ma referwinking
Sa va iubiti!happy

| Jonsdottir a răspuns:

Si pe mine cine ma saruta? frustrated
hee hee) Glumeam
Faci cum vreiwinking Cine suntem noi sa-ti spunem ce sa faci, cum sa faci, cand sa faci, cu cine sa faci?! Faci ce simti tu ca este binewinking

| Bubble a răspuns:

Da. Daca acu ai sansa nu rata.Adica daca fetele ajung la o varsta fara sa stie nu e chiar asa de."penibil" pe cand la un baiat este.( ma referam l varsta de 17-18)

| LoveForShania a răspuns:

Intrebarea este cam penibila. de ce nu faci cum simti tu?
Dar nu simti ca inca nu e vremea pentru iubite si sarutari. Asteapta inca vreo 2-3 ani si dupa aia poti! Pana acum. ar fi mai bine fara iubite. ma refer sa ai o prietena foarte buna cu care sa te intelegi dar nu sa fiti impreuna ca si iubiti. Sarutati`va pe obraz. pana pe la 14-15 ani mai e putin!
Nu iti strica scoala. ti`o poate afecta chestiile astea. esti,, indragostit''. si. asta e!
Oricum deja ai o iubita deci nu o sa te desparti de ea pentru ca noi dam cu parerile pe aici...esti deja,, atasat'' de ea. Dar daca vrei sa o iei pe drumul cel bun mai asteapta cativa ani. Ce faci in prezent va avea urmari in viitor!

| mhsduyxcjs a răspuns:

Noi navemcum sa te enervam. Tu singur trebuie sa decizi acest lucru nu trebuie sa gindestidoar cu mintia ci si cu inima bafta alegeria iti apartine fa cum crezi tu ca e mai bine pentu voi amindoi.

| AdaIoana18 a răspuns:

Prietena ta este de aceeasi varsta cu tine? Poti sa te saruti la 12 cu o fata este foarte normal fa ca acest lucru sa fie ceva de neuitat.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| thegreenalien a răspuns:

Poti sa faci orice, la orice varsta daca asta e intr-adevar ceea ce iti doresti. Acum ramane sa te intrebi singur daca iti doresti cu adevarat. Daca tu consideri ca ar fiin regula si ca iti doresti asta poti sa o faci.Desi este un lucru special nu ai nimic de invatat, deci lasa sa se intample fara sa iti mai faci griji si fara sa iti mai pui intrabari. Daca iti place fata o sa fie minunat si nu o sa uiti primul sarut niciodata. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De putut poti asta e ceva normal dar eu cred ca mai bine ai mai astepta putin si fa ca din primul tau sarut sa ramana macar o amintire frumoasa si stiind ca ai facut-o cu o persona care merita asta, nu doar cu fata care inca nu stie ce vrea big grinparerea mea. dar daca vrei sa o faci chiar nu te opreste nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Noi sa te enervam?
Nu, raspunsul este nu la 12 ani! Cand o sa ai 14 ani da, pana atunci pe obraz.
Aici eu nu vad de ce nu este implicarea mamei, fiind ca o sa iti inceapa pubertatea si tu ai nevoie de indrumarile mamei!
Parerea mea este ca nici nu ai cum ca la 12 ani sa ai ''IUBITA''! Poate o persoana draga tie care ti la ea (asta ti-o spun din cunostintele de psiholog)!
O seara buna si spune-i cel mai bine mamei /nu este in regula/.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bhaaaaa bhaaiatuulee pai enerveaza`te! Dar ai 12 anilaughing sarutat iti trebuie tie sau FB la matematica?! no talking Mai bine fi doar prieten(amic) cu ea, aveti 12 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca se poate doar nu se intampla nimic rau, daca si voi vreti asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca poti sa te saruti eu amu la 12 ani tot m-am sarutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma iti spun sigur ca nu te poti saruta cu o fata la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te saruti la 12 ani doar sa stii bine sa saruti sa nu te faci de ras whistling eu m-am sarutath la 12 ani cu o fata de 14 ani si nu am patith nimica si acum la 14 ma saruth si cu fethe de 18 un simplu saruth nu-i nimica sa nu-ti incepi veata sexoala de la varsta asta au mai bine faci ceti spune inima daca vrezi ca te iubeste mult si vrea sa va sarutari fa-o "bafta"

| leeleevelo a răspuns:

Buna. Poti, dar nu te obliga nimeni, ba mai mult, e indicat sa mai astepti.Eu am 13 ani si nu am facut-o dar atunci cand o sa simt ca a venit momentul o sa o fac. Ideea e sa o faci cand simti, nu cand vrea prietena ta.

| ubytzyka a răspuns:

Daca va place unul de altul este totul ok, sa stii ca iubirea nu are varsta, sa nu crezi niciodata ca esti prea mic pentru a te saruta cu o fata. Daca vrei sa ii fi pe plac, sarut-o, si nu doar o data, mai ales ca si ea vrea.