| Ioanna2012 a întrebat:

Buna
Am si eu o intrebare big grin
Cei care sunteti la liceu si ati ales profilul bilingv (limba engleza)este greu?
si cam cate ore pe saptamana faceti de matematica?

4 răspunsuri:
| Aries90 a răspuns:

Depinde, ca poate fi filologie biling sau stiintse sociale biling, unde vei avea 2 ore de mate. Daca e mate-info bilingv, vreo 5 ore.happy

| deia a răspuns:

Si eu tot la bilingv vreau sa merg. Am auzit ca se face o ora pe saptamana pana in clasa 11 a dupa delocbig grin. Doamne-ajuta ca urasc matematicalaughing.
Ca sa intri am auzit ca trebuie sa dai un examen din engleza happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la filo bilingv engleza. intr-a 9a si a 10-a, am avut cate 2 ore de mate. dintr-a 11a, adio mate. si nu, nu este absolut deloc greu thinking ai doar cateva materii de baza, la care chiar inveti, cum ar fi engleza, romana, franceza, latina, istoria, respectiv geografia... si cam atat laughing.

la mate-info bilingv engleza se fac 4 ore de mate.

| babyblue_8473 a răspuns:

1 ora pe saptamana se face.
Vei avea multeee ore de engleza si franceza. In rest e ok!