| ralucaioana1990 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare legata de facebook. Am dat adaugare la mai multe persoane, multe care nici nu le cunosc ma rog, acum vreau sa vad la cine nu mi-a dat accept, adica pot anula din cererei daca ei inca nu au dat accept? Fara sa intru la persoana respectiva sa ii dau anulare. undeva in contul meu apare ca astept sa imi dea accept X si Y? Vreau sa le anulez pe toate pentru ca mereu imi blocheaza contul pentru 30 de zile crying( FUNDOI.

5 răspunsuri:
| Ivanaaa a răspuns:

Din cate stiu eu dupa ce ai trimis cererile de prietenie si vrei sa le anulezi trebuie sa intri la ele pe profil ca sa faci asta.
Bafta si data viitoare fii mai prudenta!:*.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Pai numai trimite cereri la persoane necunoscute fata draga nu le cunosti ce ai tu de vorbit cu ele?

| ralucaioana1990 explică (pentru faramatania):

Dar nu mai stiu cui am trimis cererile, imi aparea la sugestii si am dat trimite cerere. asa ca nu mai stiu numele lor

| faramatania a răspuns (pentru ralucaioana1990):

Păi,dacă nu intri pe profilul persoanelor respective,nu ai cum să anulezi acele cereri de prietenie. Dacă nu mai ţii minte acele persoane,nu este nicio problemă. Aştepţi,ori îţi dau accept,ori,nu. Dacă nu-ţi dau accept,este ok,nu mai ai nicio treabă(e ca şi cum nu ai fi trimis cererea),iar dacă primeşti acceptul,atunci cunoşti şi peroanele,şi, fie, le păstrezi ca prieteni, fie, le poţi şterge de la prieteni(cu singura condiţie că nu le mai poţi adăuga niciodată prieteni pe facebook.