| PASCAALY a întrebat:

Buna,am si eu un scuter malaguti f15 si numai porneste.A mers si seara l-am oprit, in cealalta zi nu a mai pornit. Oare ce are?

2 răspunsuri:
| vladwiseman1995 a răspuns:

Probabil ai vr-un contact slab sau un fir impuscat sau in cel mai rau caz pornirea electrica arsa

| PASCAALY explică (pentru vladwiseman1995):

Nu scanteie da bujia si la pedala si la buton, dar cand scot bujia este uda o usc si tot nu porneste am si cumparat alta noua si tot asa. Am desfacut si carburatorul si era curat. Ce sai mai fac?