| Lullabies a întrebat:

Buna am un aparat Sony si am un card de 4GB in el. Pana in seara aceasta mi-a mers, si acum cand il deschid zice sa reintroduc cardul de memorie. Cand il reintroduc zice Eroare formatare card. Care este problema si ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| AllmaGirl a răspuns:

Cardurile daca le analizezi bine, majoritatea au pe "extremitate" un fel de butonel pe care il poti muta dintr-o parte in alta. Acel buton cand il dai intr-o parte blocheaza cardul, da butonelul in partea cealalta si incearca din nou, eu deseori patesc sa misc butonul cand bag cardul in aparatlaughing