| Lullabies a întrebat:

Am un aparat Sony si am un card de 4GB in el. Pana in seara aceasta mi-a mers, si acum cand il deschid zice sa reintroduc cardul de memorie. Cand il reintroduc zice Eroare formatare card. Care este problema si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| yoyo144 a răspuns:

Si eu am un Sony dsc 330 si de doua saptamani mi-a facut la fel...sa nu dai format la card k iti sterge pozele definitiv! Incearca sa instalezi ceva program de recuperat poze, sunt multe pe net.Eu nu mai tin minte exact cu ce le-am recuperat dar iti las un link sa iti faci o idee de cum ai putea sa rezolvi problema.sunt unele site-uri care iti descopera pozele in card si iti cer bani daca vrei sa le salvezi... sper sa gasesti unul gratis! ps: inregistrarile nu mi le-a salvat decat pe bucati sau deloc:(:( http://www.cardrecovery.com/

| Lullabies explică (pentru yoyo144):

Sa inteleg ca nu e problema la aparat, ci la card? Prin urmare trebuie sa cumpar alt micro sd?

| yoyo144 a răspuns (pentru Lullabies):

Nu neaparat! daca ai reusit sa recuperezi datele de pe el sau daca nu ai nevoie de datele respective, ii dai format la card si gata! o sa iti mearga! al meu nu a mai facut figuri inca...big grin