| costinatina a întrebat:

happy
Am un laptop dell si ieri l-am conectat la boxe sa ascult muzica, iar astazi cand l-am deschis nu se mai auzea nimic nici la laptop nici la boxe sad
Nu stiu ce sa ii mai fac, ma poate ajuta cineva? Va roooog big grin

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Verifica in setarile sunetului, sa nu fie dat pe 'MUTE'. La laptopuri e o combinatie de taste, Fn+F2 de obicei, care dezactiveaza difuzoarele. E posibil sa fi apasat aceste taste din greseala. Succes!

| alexmircescu13 a răspuns:

In cazul tau, 'nesi' vine de la nesiguranta. In dreapta jos, pe bara de stare (taskbar, acolo unde e si ora) trebuie sa ai o iconita cu un difuzor mic. Dai click pe iconita aceea si o sa iti apara un buton de volum. Daca ai XP, in partea de jos a ferestrei cu butonul de volum este o casuta linga care scrie 'mute'. Verifica sa nu fie bifata. De asemenea butonul de volum nu trebuie sa fie pe minim. Daca ai Win7, e tot cam la fel, doar ca nu apare patratica in care sa pui sau sa iei bifa, ci apare difuzorul cu un semn rosu ca de interzis. Daca are asa ceva, dai click pe el si dispare semnul, ceea ce inseamna ca ai activat difuzoarele. La fel si aici, verifica volumul sa nu fie la minim. Da-mi un mesaj privat daca nu reusesti sa rezolvi, ca eu sfaturi mai am. In alta ordine de idei, pana la urma ai facut baza aia de date in Visual Fox? Ca eu abia acum am revazut intrebarea aceea, pentru ca am fost anuntat pe mail ca am un raspuns castigator.

| costinatina explică:

@alexmircescu stiu ca sunt nesi, dar poti sa imi zici concret ce trebuie sa fac si unde sa intru? big grin