| aaadddee95 a întrebat:

Am un telefon LG E-510 si nu imi merge sa imi activez netul pe el prin serviciul web`n`walk imi zice ca nu poate fi configurat pe telefonul meu.Am incercat si la relatii cu clientii si tot nu merge.Ma puteti ajuta, va rog?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Mai bine incerci sa il configurezi manual.
Sper ca ai activat serviciul de date pe mobil (la un operator cosmote)

In urma activarii serviciului Web'N'Walk, vei primi si un mesaj de confirmare: Un SMS de la numarul scurt 9691 prin care ti se va cere sa raspunzi pentru a solicita setarile de telefon pentru serviciul Web'N'Walk.
Daca ai serviciul deja activ si inca nu ai setat telefonul, trimite un SMS gratuit la 969 cu textul "SETARI".

Poti opta sa introduci si manual parametrii generali pentru configurarea telefonului:
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala
Proxy:activat/enabled
Adresa Proxy:10.252.1.62
Port Proxy:8080
Selectati profilul ca implicit(activ) la setari internet si setari java
Opriti si reporniti telefonul.

In cazul in care ai configurat manual telefonul, nu uita sa accesezi http://mini.opera.com/wnw_ro pentru a descarca si instala Opera Mini Web'N'Walk.

| SuperFanRap a răspuns:

Ai incercat sa suni la 484, si acolo urmezi ce iti zice, si o sa iei legatura cu un reprezentat Orange. funda, daca ti-am fost de folos? big grin