| BiaBubulina a întrebat:

am un telefon Nokia 5230si stiti ca in meniu la manager fisier(cred ca la orice Nokia) arata partitia C adica memoria telefonului si D memoria cartelei(card de memorie). Pot sa dau formatare la D, adica un fel de disck stergere, dar la C nu pot sau nu stiu cum. Funda daca imi spuneti

Răspuns Câştigător
| bmx a răspuns:

La C nu se poate da format pentru ca in C sunt instalate din fabrica programele cu care vezi videoclipurile cu care reda muzica etc.
Tu probabil vrei sa faci loc in memoria telefonului. Daca e asa sterge si tu mesajele, pozele memorate in telefon etc.
Funda happy