| fboy a întrebat:

As dori si eu o informatie de la cei care cunosc! Detin un Galaxy S3 si as dori sa ma folosesc de internetul pentru mobil de la RDS si am inteles ca cei care au o anumita categorie de abonament il pot avea gratis dar trebuie configurat smarthphone-ul! Trebuie intr-adevar configurat ceva...sau cum sta treaba? Cate bordee atatea obicee am auzit. O sa merg la ei intr-un final dar esenta e ca doar de cateva zile am telefonul si nu am apucat...

4 răspunsuri:
| Drey_Ann_1996 a răspuns:

Te referi la cartela de internet de la RDS/Digi? Daca da, nu ar trebui sa configurezi nimic, eu am bagat-o in tableta(android 4.0+) si a mers direct.

| fboy explică (pentru Drey_Ann_1996):

Ma crezi ca nu stiu despre ce cartele este vb?laughing am tot citit asta cu cartela insa daca este vorba de vreo cartela (SIM) gen cea de voda, Orange cosmote tin sa te anunta ca la un galaxy s3 merge doar micro sim adica tot ca si o cartela normala doar ca ceva mai mica

| Drey_Ann_1996 a răspuns (pentru fboy):

Atunci lamureste-ma si pe mine ce e ala internet mobil de la DIGIlaughing? Eu am internet mobil, cred ca asa se cheama, de la RDS(DIGI). E un stick in care se baga o cartela digi de internet. Cartela poti sa o tai sa fie micro, eu o sa o tai in curand sa fie nano pentru iPhone. Da-mi mai multe detalii, poate pot sa te ajut. Hristos a inviat!

| fboy explică:

Adevarat a Inviat!

Uite aici: 1) prin modem usb ce spui tu http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/mobil/prin-modem-usb

2) internet pe telefonul mobil dar trebuie sa dispui de functia 3G pe el ceea ce un S3 o si are dealtfel maine ma voi duce la ei oricum(adica azi) http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/mobil/pe-telefonul-mobil