| davidiu a întrebat:

as vrea sa conectez doua wirelless-uri (unul principar si unul secundar). Am cautat informatii pe internet si am urmat pasii dar nu am reusit. Wirelless-ul secundar primeste internet de la cel principal iar daca imi conectez laptopul prin cablu la el, merge insa daca ma conectez prin wifi, nu ma lasa sa ma conectez. Cand ma conectez la cel principal totul merge perfect (prin wifi, prin cablu nu am incercat dar banuiesc ca merge).

3 răspunsuri:
| davidiu explică:

Routerul secundarve pe post de repeater. Oricum, am reusit.

| Andone99BTAndrew a răspuns:

Deci nu inteleg de ce nu pui un router si un repiter. Duci un cablu la acel repiter si tii apasat pe butonul WPS 15 secunde ca sa isi faca detarile automat. Am vrut si eu sa imi iau un router la nu stiu ce pret pana am aflat de repiter. E mult mai bun!