| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Aş vrea sa ma ajuta. ţi si pe mine cu ceva.
De curând mi-am selectat limba româna si observ ca tastatura este schimbată. Aş vrea sa-mi spune. ţi "secrete" din astea gen :
- cum pot să fac semnul întrebarii, adică pe ce taste sa apăs (? ).
- cum pot să fac acea liniuţă.
Şi ştiţi voi. Vă rog să mă ajuta. ţi. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| marina28 a răspuns:

Pai semnul intrebarii e pe "- " cu shift si liniuta e pe semnul intrebarii. punct si doua puncte pe tasta cu punct. virgula si punct si virgula pe tasta cu virgula. steluta si ghilimele pe tasta cu plus. egal e pe zero. paranteza deschisa pe 8 si inchisa pe 9. slash pe 7. ghilimele pe 2. semnul exclamarii este la fel. paranteya patrata deschisa pe buntonul de deasupra lui Tab si inchisa pe acelasi buton dar cu shift. La litere y si z sunt inversate si dicrticile vad ca le'ai folosit deci stii unde sunt! Sper ca ti'am fost de folos!

1 răspuns:
| afrodita3333 a răspuns:

Da tastatura inapoi pe engleza