| vnytta a întrebat:

As vrea sa merg la facultate, imi place foarte mult marketingul si ecomonia, dar nu stiu ce as putea sa fiu dupa ce termin facultatea, imi puteti da cateva idei? Dau funda

Răspuns Câştigător
| d3liutza a răspuns:

Cei care fac facultatea de economie pot deveni: economisti pentru sistemul financiar-contabil ( banci, asigurari, garda financiara, vama, burse, piete de capital si valutare, gestiunea afacerilor, contabilitate si audit financiar), experti contabili, cenzori, consilieri, inspectori economici, cadre didactice in invatamantul liceal si universitar.
Sper ca te-am ajutat! Mult succes! O zi minunata!:*