| Dan_5885 a întrebat:

as vrea sa stiu cum pot sa dau internet de pe pc la laptop care are integrat wireless ...nu am router la net.netu este prin cablu de la nanonet. dau funda daca merge!

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Trebuie sa i-ti achizitionezi un router wireless si ai rezolvat problema, vei avea net prin toata casa si te poti conecta cu orice dispozitiv wi-fi!

1 răspuns:
| titi a răspuns:

Nu stiu ce fel de conectare accepta nanonetul dar presupun ca nu merge instalat un switch.Sau iei un router (wireless, in cazul tau) sau...1.Mai bagi o placa de retea in pc si, cu un cablu de retea configurat pc-pc conectezi laptopul la pc sau 2.Iti cumperi o placa de retea wireless, o montezi in pc si asa ai wireless.O sa ai ceva bataie de cap la configurarea retelei (trebuie sa sharezi internetul de pe pc), dar o sa reusesti.Solutia router wireless ramane cea mai buna (si mai comoda).