| mirceas a întrebat:

Am un laptop si internet prin router wireless la el, acum vreau sa-mi fac internet si direct cu cablu, mufa rj45 in laptop fara router se poate si cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu! 1). Scoti mufa de la Router si o bagi la Laptop! 2). Scrii setarile din Router in Laptop. Adica cu alte cuvinte aduci Contractul de la internet si iti bagi cifrele alea de la Cont si Parola atunci cand iti cere Laptopul. Ca sa iti ceara Laptopul alea, trebuie sa faci asa: Dai clic pe Start, All Programs, Accessories, Communications, New Connection Wizard, Next, Next, clic pe a 2-a optiune, Next, clic pe a 2-a optiune, Next, scrii "internet", Next, la User name scrii ce scrie in contract la nume utilizator, si la Password scrii ce scrie in contract la Parola. Mai scrii inca o data parola la Confirm password, Next, bifezi patratica "Add a shortcut to this connection to my desktop, Finish. Acum setarile fiind facute, trebuie doar sa dai dublu clic pe iconita de pe Desktop ( internet ) si apesi pe Connect. Daca vrei inainte de a apasa pe Connect, bifeaza Anyone who uses this computer, si mai bifeaza si "Save this user name and password for the following users.