Întrebare recomandată | iolna a întrebat:

Buna!
As vrea sa trimit un pachet in Rusia prin posta romana. A mai trimis cineva?
Adresa destinatarului se scrie in limba rusa sau trebuie tradusa? Un cost estimativ?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Calculeaza tarifele dupa criteriile pe care le gasesti pe site-ul oficial, ca sa ai idee cam cat trebuie sa scoti din buzunar.
https://www.posta-romana.ro/calculator-de-tarife.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adresa destinatarului trebuie să fie în limba română. Trimiți din România, da? De unde să știe ăia de la poștă să scrie rusește? Nici măcar tastatura nu e în limba aia. Depinde de kg. Ai grijă să existe și codul poștal. Fără acela, nu îți iau pachetul.