| Dayiii96 a întrebat:

Buna azi am început sa tin o dieta despre care am auzit ca da rezultate,acum nu stiu cat de multe dau.ea consta in
Mic dejun: O portocala
Prânz: O portocala, o salata de rosi si castraveti cu pret si 2 oua fierte
Cina:piept de pui fiert si o portocala.
Plus foarte multa apa de-a lungul zilei...cat credeti ca a-si slabi in 5 zile...atat e recomandata pt ca mai mult îmi face rau...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-ti faca rau si in cele 5 zile, e o dieta facuta de o persoana care nu are pic de cunostinte privind dietele, pur si simplu la intamplare. Adica fara studii, fara sa cunoasca consecintele, pe ideea: daca cineva e destul de prost sa o tina, atunci nu conteaza ce pateste.
O sa slabesti poate 2 kilograme, dar o sa ai probleme de sanatate vreun an.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim 1-1.5 kg nu ai cum sa dai mai mult jos in 5 zile

| forthewicked a răspuns:

Eu zic să mergi la un nutriționist, mai ales că nu ai precizat vârsta. NU înepe o dietă fără să știi multe detalii despre aceasta.

| Dayiii96 explică:

18 ani am

| Dayiii96 explică:

O prietena de a mea a slăbit cu aceasta dieta 4 kg in 5 zile

| ʚïɞ_Cristina_2000_G0vP a răspuns:

E o dieta excelenta ai nevoie de vointa ca sa slabesti.Dar totusi ar trebuie putin mai mult ti-as recomanda brocoli, peste.