| tataie_7652 a întrebat:

care ar fi cea mai importanta caracteristica a unei casti? pentru. cs in special...conector Jack 3.5 sau usb; Frecventa de raspuns (Hz) sau Impedanta.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Cu siguranţă banda de frecvenţă pe care o acoperă şi care teoretic ar trebui să acopere cât mai linear întreg spectrul audio.
Conectorul e ultima problemă întrucât se găsesc mufe adaptor pentru toate normele.
Impedanţa iarăşi este mai puţin importantă pentru simplul fapt că pe căşti se debitează putere foarte mica, ampliful nefiind solicitat decât într-o măsură la fel de mică.