| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă, mai exact funcția " deschiderea coletului la livrare"?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Adica inainte sa platesti coletul il poti deschide sa vezi produsul daca este intact, daca este ce ai comandat, cam asta.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Am înțeles, mulțumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pare destul de clar numele totusi

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da, dar am vrut sa știu sigur ce înseamnă acest lucru, deoarece pe site nu este explicat. Daca ai voie sa probezi sau nu produsul/ sa vezi daca funcționeaza, daca are defecte, etc.

| anonimg a răspuns:

Poți deschide coletul doar în prezența curierului ca să te asiguri că în colet se află produsul dorit si nu un bolovan sau o bucată de lemn. Nu ai voie să pornești dispozitivul sau să îi probezi funcțiile.
Timpul de verificare este de maxim 5 minute.
Dacă este un alt produs decât ce ai comandat poți să îl refuzi fără probleme și să nu îl primești.
Aceasta înseamnă serviciul "livrare cu verificare". Prin aceasta vânzătorul dorește să te asigure de seriozitate.

Problema apare dacă produsul este defect și se știa sau nu de acest lucru. Pentru că nu ai voie să îl aprinzi/pornești/testezi.
Dacă este un iPhone la mâna a doua, să fii sigură că nu te poți bucura de el niciodată.