| miry2013 a întrebat:

Buna ce trebuie sa fac ca niste trandafiri fara radacinii sa stea mult in apa.da bobocii daca ii plantezi o sa creasca?

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Buna.
Daca trandafirii rezista mai mult timp in apa si nu se ofilesc si le ies radacinile atunci poti sa ii plantezi in pamant.
Ai grija ca spre iarna sa ii acoperi cu sticle.(stii tu metoda)
Iar bobocii la fel, daca eu radacini ii poti planta, daca nu incearca sa ii tii in apa.

Succes. Ai grija, ca prima data sa nu exagerezi cu apa cand ii planezi. Abia dupa ce se obisnuesc cu pamantul, pentru ca daca vei pune multa apa de la inceput (chiar daca ei au stat in apa pana acum) pamantul se spala de toate minereurile bune, iar ei n-au timp sa le absoarba.

Funda?

| miry2013 explică (pentru Gabi19971983):

Si de cate ori trebuie sa ii schimb apa si unde trebuie sa stea la umbra sau soare.fiindca eu l-am pus intr-un borcan

| Gabi19971983 a răspuns (pentru miry2013):

La soare dar nu prea expusi.
Apa o schimbi cand vezi ca se schimba mirosul si culoarea.
Cam 1 sau la 2 zile.

Succes!

| miry2013 explică (pentru Gabi19971983):

Adica nu prea expusi

| Gabi19971983 a răspuns (pentru miry2013):

Da

| miry2013 explică (pentru Gabi19971983):

Ce inseamna ''expusi''?

| Gabi19971983 a răspuns (pentru miry2013):

In cazul acesta, sa nu ii tii prea mult la soare, sau ii tii mai mult dar nu cand razele roarelui sunt mai puternice.

| miry2013 explică (pentru Gabi19971983):

Bine mersi

| Gabi19971983 a răspuns (pentru miry2013):

Cu placere!

10 răspunsuri:
| crazyfun a răspuns:

Dap o sa cresca dupa ce se usuca floare lasi 2 frunze afara si 3 in pamana si ii acoperi cu o srica si uzi in fiecarw zi si se prinde..asa fac eu.

| Remus95 a răspuns:

Ca sa stea mai mult punele o aspirina in apa.