| robbyy a întrebat:

cum as putea sa pun un cod la wireless in asa fel incat sa nu se poata conecta nimeni la internetul meu.dau fundoihappy:*

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Sau daca nu te descurci, deschide un browser si scrie la adresa:

192.168.1.1 sau 192.168.0.1

Daca iti apare un meniu de logare incerci combinatiile:

User: admin
Pass: admin sau ''blank"(adica gol) sau 1234

Vei ajunge intr-un meniu si cauti pe la security

2 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Trebuie sa intri pe router la wireless security si sa setezi pe WPA - AES si pune parola care doresti sa fie, pentru siguranta ta peste 10 caractere. Daca vrei sa fi si mai sigur ca nu iti intra nimeni poti sa activezi si protectia pe mac, unde poti sa specifici ce placi de retea wireless pot sa se logheze pe routerul tau.

| Shatteredx a răspuns (pentru Shatteredx):

Sau daca nu te descurci, deschide un browser si scrie la adresa:

192.168.1.1 sau 192.168.0.1

Daca iti apare un meniu de logare incerci combinatiile:

User: admin
Pass: admin sau ''blank"(adica gol) sau 1234

Vei ajunge intr-un meniu si cauti pe la security

| esco a răspuns:

Sa inteleg ca tu erai connection unsecured? ma mut in apartamentul de langa tine, stiu ca net nu mai platesc laughing