| mikici a întrebat:

Salut tuturor as vrea sa va intreb internetul Wireless este gratis si se poate conecta la calculator?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa ai wireless trebuie sa iti cumperi un router care sa emita aceste unde... router care va fi conectat la cablul de internet pentru care platesti abonament.

| K0sti a răspuns:

Sunt doua lucruri distincte! Internetul care este un serviciu si se plateste si wireless-ul care este o functie si e moca daca ai acel internet! Ca sa beneficiezi de wireless iti trebuie un router wireless ca se conecteaza la internet si bineinteles o placa de retea wireless pentru calculator (desktop)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La calculator nu stiu daca merge, la alptop merge sigur.
Ca sa fie gratis trebuie sa fie furat de la vecini ca altfel se plateste.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Se poate conecta la calculator sau laptop.

| FelixDilanMen a răspuns:

La un calculator cu procesor si monitor aparte nu la laptop-da, si e gratis daca il furi de la vecini )) asa trebuie sa platesti ca pe orice net

| catwomen69 a răspuns:

Da, se poate conecta la calculator, laptop, tabletă, telefon, etc. Şi depinde de cine îl furnizează, poate fi gratis şi fără parolă, dar poate fi şi cu parolă restricţionându-ţi astfel accesul gratuit. Baftă!