| selfie a întrebat:

La orange daca ai cartela cu internet si esti in perioada de gratie iti merge internetul. Am un sony ericsson k550i pe care am avut cartela cu internet dar acum sunt in perioada de gratie dar tot merge internetul. Cand intru ma duce pe orange world si am dat acolo optiuni si am activat din greseala ceva cu RSS si o bifa. Acum imi afare sus RSS si bifa aceea si nu mai merge internetul. Am modificat la meniu-setari-suport conectare-setari internet ( aici am profiluri internet si am o lista : Vodafone live!, Vodafone MMS, Orange Internet, Orange MMS, Orange World, Vodafone live!-2, Streaming, Vodafone MMS-2... am ales orange internet si la setarile la orange internet am pus da la utilizare proxy si la adresa proxy am pus 062.217.247.252 ). Mai jos am Setari pentru java si imi apare aceeasi lista. Aici am pus orange world si la optiuni am ales tot da la proxy si tot adresa 062.217.247.252. Dupa daca dau inapoi la setari mai am setari flux de date si am conectare prin : si imi apare lista aia iar. Am pus orange internet si am pus Nu la proxy dar am ales si Da si tot nu merge. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| TheAnswerMan a răspuns:

Eu sunt pe Orange si mi-am luat optiunea cu internet gratis, iar acum sunt in perioada de gratie si folosesc opera mini si imi merge. Optiunea cu internet gratis poate fi activata doar cand nu esti in per de gratie.

| Luparu_Mihaita_1996 a răspuns:

Esti un prost