| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut certificatul de nastere? Ce sa fac? Unde trebuie sa merg? big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

La serviciul starii civile din cadrul Primariei in care esti inregistrat la nastere!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Starea Civilă din cadrul Primăriei unde locuiești pentru a urma pașii în vederea obținerii duplicatului nu înainte ca cel original să fie declarat nul.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

La arhiva.

| Dannyjj a răspuns:

Se elibereaza la starea civila din localitatea in care te-ai nascut.

| M3ntosana a răspuns:

Poi... poti sa te duci la politie sub pretextul ca l-ai pierdut sau ca ti la furat(pretextul ca ti sa furat e cam riscant pentru. ca iti poate pune intrebari, dar daca te pricepi la minciunilaughingmerge)...si presupun ca iti vor face altul(cred ca va trebuie sa platesti nu stiu ce porcarii pe acolo) big grin

| mcandr3y a răspuns:

Unde a fost facut, acolo iti vor da mai multe detalii despre ce e de facut in acest caz

| CatalinaMarina a răspuns:

La maternitatea unde ai fost nascut/a...credhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te nasti din nou.altfel nu merge.nastere usoara.