| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda! la cine ma poate ajuta cu un raspuns util si corect. Unde se plateste taxa pentru buletin si taxa de timbru? Se platesc la primarie sau la evidenta populatiei? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

In Bucuresti difera de la sector la sector. Cumva sectorul 2? Ca stiu ca acolo puteai plati si impozitele pe case/masini la posta dar si direct la impozite locale. Oricum gasesti pe net informatii.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Deci nu stiu din ce oras esti tu dar eu aici in Bucuresti le-am platit la posta nu la primarie.Prima data m-am dus la primarie crezand ca acolo se plateste si m-au trimis la posta si am platit acolo.

| andreia67 a răspuns (pentru siriusblack98):

In Bucuresti difera de la sector la sector. Cumva sectorul 2? Ca stiu ca acolo puteai plati si impozitele pe case/masini la posta dar si direct la impozite locale. Oricum gasesti pe net informatii.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

La Bucuresti Sectorul 1 pentru CI se plateste o singura taxa de 7 lei la "Impozite locale", acolo unde se platesc impozitele pentru case si masini. Banuiesc ca si in alte orase e la fel, cauta pe net pentru orasul tau. Taxa de timbru de 4 lei s-a scos dar tot la impozite locale se platea si aia doar ca se faceau 2 chitante.