| ZapaciLaa a întrebat:

De ce ma doare maseaua plombata acum 2 zile? Mentionez ca e jumatate rupta, nu a fost nici scos nervul si ma doare doar cand mananc. Ms

Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

E plomba definitiva? sau numai medicament? dar oricum nu e bine poate fi un abces dentar (o infectie)si la masticatie daca este presata doare sau este posibil sa fi lasat canalul deschis.,, fuguta inapoi la doctor daca nu trece in cateva zile...

1 răspuns:
| Bacteriuță a răspuns:

Ori e o problemă mai gravă, ori e din cauză că e proaspăt plombată. nu strică în niciun caz o vizită la dentist dacă durerea persistă.
baftă :*