| and0ra a întrebat:

Buna! De ceva vreme caut apartament de inchiriat (pentru facultate) in Cluj. Am deja doi colegi de camera, insa as prefera sa nu luam un apartament scump. Am gasit doua sau trei apartamente la 400 de lei si ceva fiecare, practic 1200 de lei pe luna in total. Doar ca toate acestea sunt in Floresti. Stiu ca e departe de zona facultatilor, dar sunt dispusa sa merg atat daca stiu ca e mai ieftin, iar apartamentele arata ok. Ce ma intreb eu, sunt autobuze sau tramvaie care sa ma duca pana la facultate in timp sau trebuie sa am neaparat masina?

2 răspunsuri:
| marin1988 a răspuns:

Dacă ai de mers la ora de vârf, indiferent că ești cu mașina sau cu busul, o să faci foaaarte mult în trafic. De multe ori +1h. Știu de la persoane care locuiesc în Florești și se plâng de asta, și am mai trecut și eu pe-acolo uneori.

| and0ra explică (pentru marin1988):

Mie mi-e ok si sa ma trezesc la ora 5-6, pentru ca asa fac si acum la liceu oricum, deci nu mi-ar da cu mult planurile peste cap. Tot ce ma intereseaza e sa nu ma duc la camin, dar nu am cum altcumva sa imi conving parintii decat daca e ieftina chiria, ceea ce nu gasesc nicaieri prin oras, deci imi ramane doar Floresti ul. Si nu mi-as lua nici permisul acum, ci dupa facultate, motiv pentru care am nevoie de bus neaparat