| corny04 a întrebat:

Buna happy
De curand mi-a spart cineva parola...insa mi-am schimbat`o si acum e totul ok...insa as vrea sa stiu ce as putea face ca sa nu mi se mai intample asa ceva? :-s
Un coleg mi-a spus ca sunt site`uri sau ceva de gen anti-heckari...nu stiu exact despre ce e vorba...
Ma puteti ajuta voi?

Funda!

Răspuns Câştigător
| xJolie a răspuns:

Pentru ati securiza conturile ai putea pune o parola pe care o doresti, alaturi sa pui si un numar si eventual dupa ea poti apasa 2-3 space`uri... Asa parola ta este vazuta cum este initial si nu s`ar vedea space`urile. Daca intelegi ce vreau sa spun. Adica as putea pune parola gen : parola123@@@. Dupa cele 3 aronduri, am pus si 3 spaceuri care nu se vad. Ai putea folosi aceasta metoda. Succes!

12 răspunsuri:
| Iepurila a răspuns:

Parola de la ce? Si cu site-uri de hackeri si anti-hackeri sunt niste vrajeli. Pun pariu ca nu ai mai mult de 14 ani.

| corny04 explică (pentru Iepurila):

Nah...eu nu eram sigura si e asta am intrebat.un coleg mi-a zis asta.insa nu eram sigura :d

| Iepurila a răspuns (pentru corny04):

Nu se sparg parole. Se afla. Prin incercari repetate(brute force).

| corny04 explică (pentru Iepurila):

Ok

| ZeroCoolXtreme a răspuns:

Instaleaza un anti-spyware ca Malwarebytes Anti-Malware sau SuperAntispyware, si scaneaza PC-ul.

Asigura-te ca ai un antivirus instalat, care se actualizeaza frecvent. Poti folosi Avast. Nu mai da click pe tot felul de tampenii de pe messenger sau internet.

| Chilotzel a răspuns:

****

| corny04 explică (pentru Chilotzel):

Daca nu ai ceva folositor de spus...mai bine nu spune oh go on

| Chilotzel a răspuns:

Ai chiloti pe tine?

| corny04 explică (pentru Chilotzel):

Doamnee laughing
multi prosti mai sunt in lumea astalaughing