| Annna560 a întrebat:

Buna! De o zi simt o durere in gat pe partea stanga cand inghit, dar si pe piept parca e un nod ma gandesc ca s-a provocat din cauza mancarii deoarece dupa vreo 30 de minute dupa ce am mancat a inceput! Cine ma poate ajuta cu un raspuns?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oooo, nod in gât... mă mir că ai mai putut scrie, cheamă un vecin să aplice o metodă ( heimlich)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai racit din cauza vremii, azi e cald maine frig si organismul resimte socul de temperatura

| Num?numescBrBr a răspuns:

Durerea in gat si senzatia de nod in piept pot fi simptome ale mai multor afectiuni sau probleme de sanatate, cum ar fi infectii ale tractului respirator superior, inflamatii ale esofagului sau probleme ale muschilor si articulatiilor din zona gatului. Daca senzatia de nod in piept persista sau este insotita de alte simptome cum ar fi dificultati de respiratie sau durere toracica, ar putea fi un consult medical.