| Febery a întrebat:

Am Linux Ubuntu 12.04 și aș vrea să imi instalez în paralel și Windows 7. Aș vrea să știu de la cine se pricepe, cum să fac să instalez windows fără să dezinstalez Linux Ubuntu și să-l instalez la loc. Știu cum să instalez ubuntu când am windows dar invers nu mai știu. e la fel?

help me plss

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Cauta VirtualBox de la Oracle si fa-ti o masina virtuala cu Ubuntu. E mult mai simplu decat un dual-boot.

| AdrenalinTm a răspuns:

E simplu si cu dual boot dar sa stii ca windowsul nu recunoaste absolut nimic din linux daca ai partitii libere pe umbut formateazo in fat32 fa-ti un cd cu windows (bootabil)si gata ai 2al boot si inainte sati intre te intrea linux, test ramlinux...
mai un test ceva
si dupa aia windows selectezi windows
si gata