| valerica12 a întrebat:

Eu am gurgui mari de 4 cm si cateodata ma dor sanii, ce este acesta am vreo boala.Eu am citit ca poate fi cancer la san. Este adevarat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Gurguiul (sfarcul), poate fii mai mare sau mai mic, masura lui depinzand de mostenirea ta genetica, dar nu-ti afecteaza viata in nici un fel, chiar este mai bine sa ai sfarc mai mare, cand vei naste vei alapta mai usor.
Cat privesc durerile de sani, sunt normale in anumite perioade ale lunii, sanii sunt mai durerosi din cauza modificarilor hormonale.
Uneori, cand este frig, iarasi avem senzatia de dureri la sani, nimic de speriat la acest moment.
Cancerul de sani nu doare! El se detecteaza daca se simt noduli la palpare si doar in situatia in care se fac teste medicale si temografie, care ar confirma tumoarea.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai cancer. Esti baiat sau fata?

| anonimg a răspuns:

O fata nu este pe aici sa ofere un raspuns mai pe masura? raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să-i dai funda medicului care te va consulta, nu te juca cu chestia asta. Te aștepți ca utilizatorii TPU să-ți dea un diagnostic? Nici măcar medicul specialist nu te poate diagnostica doar citindu-ți întrebarea de pe TPU, ci trebuie să te consulte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctorul de familie! O să îți facă ecografie la sâni! Posibil să ai un chist.

| NasteaV a răspuns:

Consulta un medic!

| Victor_Marinescu_1996 a răspuns:

Cel mai indicat e sa consulți un medic!