| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Exista vreo modalitate de a trimite acte importante in alta localitate fara riscul de a le pierde? E vorba de un contract de vanzare-cumparare in original si nu prea m-as risca sa-l trimit prin posta. Sau stiti daca cumva posta are vreun serviciu pentru acte mai importante? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l trimiti prin posta, recomandat cu confirmare de primire sau printr-un serviciu de curierat rapid, cum este si Fan Courier.
Indiferent cum l-ai trimite tot exista un risc foarte mic de pierdere, chiar si daca l-ai duce personal.