| RaisaRamona a întrebat:

Imi apare mai mereu in bara de stare o stea si imi recomanda sa descarc o aplicatie(de obicei jocuri nasoale).Dar de cateva zile a inceput sa porneasca singur Chrome si sa ma bage pe pagina respectiva unde sa descarc aplicatia. Este cumva un virus sau este un nou update la Magazin Play?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pune un antivirus și curăță calculatorul / telefonul!
Dacă e telefon - ar trebui să meargă și un „reset to factory", dar nu e sigur. Oricum, după curățare e inutil.

| Arthiom a răspuns:

Magazin Play nu face asa ceva, probabil e un virus/malware.

| RaisaRamona explică:

Hei. Multumesc pentru raspuns :*, se pare ca era un malware, l-am gasit cu avg si l-am dezinstalat. Ar trebui sa ii dau o resetare din fabrica la telefon sau sunt safe acum?