| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva, daca imi poate cineva accesa camera web de pe laptop fara acordul meu sau fara ca eu sa stiu, pentru a ma spiona?
Si daca da, cum si in ce conditii?
Am un laptop dell cu camera web integrata.

3 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Pai am auzit ca este un program cu care poti vedea prin camera altcuiva fara acordul sau. Dar doar daca camera este pornita, stii, cand ai status "Wiew my webcam".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da chiar poate sa iti intre in laptop cu un program descarcat de pe internet, dar tu daca ai antivirus bun o sa-ti apara acea persoana ca virus. A si cum poti sa-l opresti nu stiu.

| theaaa a răspuns:

Sunt gramezi de programe care pot face gramezi de lucruri, oamenii nu is prosti
sunt programe cu care itit poate controla calculatorul si in timp ce la tine e inchis si eu stiu ca prin ala se poate uita si prin web...deci si daca calcu ti inchis se poate uita la tine sau poate sa-ti scoata orce la imprimanta de ex.
am naspa...nu?